Loading...

قصه ایران فا چیه؟

ایران فا که بهتر هست بگوییم اصفهان فای سابق در طی سلسله نشست هایی در سال های ۹۲ تا ۹۳ به ذهن ما رسید. سلسله نشست های نبض فرهنگ شهر. در آن نشست ها با اقشار مختلف جلسات تخصصی برگزار می‌شد با هنرمندان؛ فعالین صنایع دستی، فعالین حوزه کتاب، فعالین قرآنی و ... از حواشی صحبت های آن ها به یک نقطه مشترک رسیدیم و آن اینکه متوجه شدیم در امر تبلیغات فرهنگی و هنری عدالت کافی وجود ندارد و برخی برنامه ها، بسیار زیاد اطلاع رسانی می شود و سوداوری خوبی برای برگزار کننده دارد و برخی برنامه ها اصلا به سختی می تواند برای آن مخاطب جذب کرد. از طرف دیگر دغدغه شخصی ما هم بی تاثیر نبود. با توجه به علاقه زیاد به گالری گردی و همچنین دنبال کردن برنامه سینماهای کشور، هیچ درگاهی وجود نداشت که بتونیم از آنجا از برنامه ها مطلع شویم. برای همین کم کم ایده اصفهان فا که هدفش اطلاع رسانی رویدادهای فرهنگی هنری اصفهان بود شکل گرفت.

اصفهان فا از اواخر سال ۹۳ فعالیت خودش رو در بستر شبکه های اجتماعی شروع کرد. با توجه به اینکه برای شروع هر کاری باید یک نمونه یا به اصطلاح پایلوت از آن را اجرا کنیم در ابتدا سعی کردیم در شبکه های اجتماعی به اطلاع رسانی اقدام کنیم. در ابتدای امر در وایبر گروهی برای این منظور ساخته شد و به طرز عجیبی در مدت کمتر از یک ماه اعضای آن به ۳۰۰۰ نفر رسید. اعضایی که خودشان رویدادهای شهر را اطلاع رسانی می کردند و این امر برای ما بسیاری جالب بود. اینکه در شهر حجم رویدادهای فرهنگی هنری چقدر زیاد است. با توجه به سابقه فیلتر شدن یا از دست رفتن یک شبکه اجتماعی و کوچ مردم به شبکه دیگر تصمیم گرفتیم با همان دانشی که از مدیریت محتواهای گذشته داشتیم وب سایت خود را راه اندازی کنم.
بعد از تقریبا دو سال کار در اصفهان فا و درخواست برخی مخاطبین از ما مبنی بر اینکه رویدادهای سایر شهرهای ایران را نیز اطلاع رسانی کنیم تا بتوانند در زمان حضور در آن شهرها از آن ها هم استفاده کنند، متوجه شدیم برای ادامه حیات باید بزرگ فکر کنیم، به همین منظور تصمیم گرفتیم که فعالیت خود را با عنوان ایران فا ادامه دهیم. وب سایت ایران فا با توجه به تجربیات ما از نو طراحی شد و سعی کردیم در طرح جدید سایت، مخاطب را نیز درگیر کنیم به همین جهت این امکان را قرار دادیم که مخاطب خودش رویداد خودش را ثبت کند که با استقبال خوبی هم مواجه شد.

ایران فا یک وب دایرکتوری رویدادهای فرهنگی هنری است؟

به سایت های مرجعی که یک موضوع خاص را از اینترنت، شبکه های اجتماعی یا به صورت دستی از طریق کاربران، براساس زمینه فعالیت دسته بندی می کنند وب دایرکتوری می گویند. ما نیز تلاش کرده ایم ایران فا را به یک دایرکتوری رویدادهای فرهنگی هنری ایران تبدیل کنیم. جایی که افراد می توانند به راحتی سایر رویدادها را مشاهده کرده و بر اساس علاقه مندیشان از آن ها استفاده نمایند.

معرفی اصفهان فا

ایران فا چه بخش هایی داره و چه خدماتی میده؟

ایران فا در حال حاضر بخش های متنوعی داره و هر روز هم به بخش های آن اضافه میشه، بخش هایی مثل: برنامه سینماهای کشور / برنامه کنسرت های کشور / برنامه تئاترها و نمایش های کشور / برنامه نمایشگاه های هنری / برنامه جشنواره های فرهنگی و هنری / برنامه همایش های هنری / لیست فراخوان های هنری / نشست های ادبی / برناه آموزشگاه های هنری / برنامه های گردشگری /معرفی هنرمندان / معرفی مراکز فرهنگی هنری و غیره

چرا در ایران فا رویدادهای خود را ثبت کنیم؟

از طرفی ما اعتقاد داریم کاربران نمی توانند همزمان وب سایت های مختلفی را در ذهن خود ثبت کنند از این رو در زمانی که به آن وب سایت نیاز دارند بنا به هر دلیلی نام آن را فراموش می کنند. از طرف دیگر برای بسیاری از ما اتفاق افتاده است که برای پر کردن اوقات فراغتمان نیاز به برنامه ریزی داریم و جست و جو در میان صدها وب سایت و شبکه مجازی برای پیدا کردن یک رویداد کاری دشوار و خسته کننده است. به همین دلیل توصیه ما وب سایت ایران فا است چرا که همزمان در هر کجای ایران که باشیم می توانیم رویداد مورد علاقه خود را به راحتی پیدا کرده و از آن استفاده نماییم. بنابراین این بستر یک فضای مناسب برای دیده شدن رویدادهای شما می باشد. پس همین الان رویداد خودت رو رایگان بساز! راستی ما بجز وب سایت، رویدادهای شما را در شبکه های اجتماعیمون هم منتشر میکنیم.

خدمات ویژه برگزار کنندگان

برگزاری ۰ تا ۱۰۰ رویدادهای فرهنگی هنری
برگزاری نمایشگاه های هنری به صورت آنلاین
پخش زنده رویدادها در صفحه اختصاصی رویداد
پوشش خبری رویدادها در رسانه های مکتوب و مجازی
تولید محتوای چند رسانه ای در زمینه فرهنگ و هنر
راه اندازی رادیو و تلویزیون اینترنتی در زمینه فرهنگ و هنر
تولید پادکست در استودیو اختصاصی
شخصی سازی صفحه رویداد بر اساس نیاز مخاطب
حمایت از ایده های فرهنگی و هنری

ثبت برنامه های فرهنگی هنری در ایران فا رایگان هست؟

بله ثبت رویدادهای فرهنگی هنری نظیر برنامه سینماهای کشور، برنامه کنسرت ها، برنامه تئاتر ها ، برنامه نمایشگاه های هنری، جشنواره ها، فراخوان های هنری و فرهنگی، رویدادهای مذهبی در وب سایت کاملا رایگان می باشد. و تا امروز حدود ۴۰۰۰ رویداد در وب سایت ما منتشر شده و نزدیک به ۵۰ هزار مخاطب که عمده آن ها مخاطب تخصصی هم هستند از رویدادهای فرهنگی هنری شهرهای ایران مطلع شده اند. البته برای بهتر دیده شدن رویدادها یکسری امکانات برای برگزار کننده ها داریم مثل:
قرار گرفتن رویداد در موتورهای جست و جوگر در کمتر از ۲ ساعت
انتشار رویدادها در شبکه های اجتماعی مجموعه با حدود ۲۰,۰۰۰ کاربر فعال
ارسال خبر رویداد به خبرگزاری های رسمی و روزنامه های رسمی در ایران در صورت نیاز مخاطب
ارسال پیام کوتاه رویداد به صورت هدف مند به شهروندان

ایران فا توسط چه کسانی اداره میشه؟

MohammadReza Azin Avatar

محمدرضا آذین

محمد رضا کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی هست و سال هاست در حوزه‌های فرهنگی و هنری فعالیت های داوطلبانه زیادی میکنه. ایران فا محصول ذهن محمدرضاست تا جایی که تبدیل شد به یکی از اعضای خانواده اش، بزرگش کرد، ارتقاء‌اش داد و قرار هست کلی کار باحال اونجا بکنه. محمد رضا عاشق کسب و کارهای اینترنتی البته از نوع فرهنگی، هنری است. مدرس بازاریابی دیجیتال، چند سالی هم هست مدیریت روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان رو بعهده داره.
دیجیتال مارکتینگ
مشاوره تبلیغات
مشاوره برگزاری رویداد

Ali Shahkochaki Avatar

علی شاه کوچکی

علی کارشناسی کامپیوتر خونده و از میانه راه با محمد رضا همراه شد تا سایت از لحاظ فنی ارتقا پیدا کنه، دست به کد شد و ماحصل کارش همین سایتی هست که مشاهده میکنید. خلاق و ایده پرداز تا جایی که هر روز یک امکان جدید و مرتبط به سایت اضافه میکنه. علی متخصص در سئو هست و سال هاست به مجموعه‌های بزرگ مشاوره میده. و یک از برجسته ترین محصولات علی اتوماسیون بازاریابی و خدمات بانک مهر اقتصاد را میتونیم نام ببریم.
برنامه نویسی وب و اتوماسیون
سئو و بهینه سازی
رابط کاربری و گرافیکی

پایان کلام!

رویای ما برای ایران فا این است که در آینده به گذرگاه رویدادهای فرهنکی هنری ایران تبدیل شود. در آینده ایران فا وب سایتی است که یک هنرمند یا مخاطب با حضور در آن می توانند تمام نیازهای خود در زمینه تخصصی یا مورد علاقه اش را بدست آورد. اگر باز هم سوالی توی ذهن داری توصیه میکنم درباره ما بیشتر جست و جو کن.

لوگواینماد ایران فالوگو ساماندهی ایران فالوگو وزارت فرهنگ و ارشادلوگو جشنواره وب و موبایلپلیس فتا